Botox wszystko o zabiegu

Botox wszystko o zabiegu

Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Zmarszczki mimiczne są efektem, który powstaje na wskutek ruchów mięśni twarzy. Dla jednych są dowodem na życie pełne radości i uśmiechu, dla innych defektem estetycznym. Wśród sposobów na spłycenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek nieustannym zainteresowaniem cieszy się botox. Działa natychmiastowo, skutecznie i nie pozostawia śladów. Co warto o nim wiedzieć przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu? 

Jak działa botox?

Iniekcja botoksu do mięśnia wywołuje jego relaksację. Wstrzyknięty w okolice zmarszczek powoduje blokadę przewodzenia impulsów nerwowych. Dzięki temu skóra przestaje się marszczyć, zmarszczki rozluźniają się i nie pogłębiają. Co ważne, unieruchomione zostają tylko te mięśnie, do których podany został preparat. Pozostałe pracują normalnie, dzięki czemu twarz zachowuje naturalny wygląd. 
Zabiegi wykonywane z zastosowaniem botoksu są zazwyczaj szybkie i bezbolesne, jednak dla większego komfortu pacjentów stosuje się czasami krem znieczulający lub schładza się skórę. W naszym gabinecie stosujemy również metodę NUEVIBIE, która istotnie podnosi komfort pacjenta w trakcie iniekcji botoksu. Tak jak po każdym zastrzyku, na skórze może przez krótki czas utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie. Efekty zaczynają być widoczne po kilku dniach, a gładka skórą bez zmarszczek można cieszyć się w zależności od indywidualnych uwarunkowań około 3-6 miesięcy.
Przed wykonaniem botoksu warto mieć na uwadze, że nie usuwa on wszystkich oznak starzenia. Działa on tylko na zmarszczki mimiczne zlokalizowane głównie w górnych partiach twarzy (zmarszczki poziome na czole, lwie zmarszczki, kurze łapki).

Czy botox jest bezpieczny?

Jeśli zabieg wykonuje doświadczony specjalista, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo. Warto więc skorzystać w tym celu z usług renomowanej kliniki, w której pracują wykwalifikowani lekarze , korzystający z najwyższej jakości preparatów. Będziemy mieć wtedy pewność, że zostanie dobrana właściwa dawka, a twarz będzie wyglądać na naturalną i wypoczętą. Nietrudno przesadzić z ilością botoksu, a rezultat tego będzie niestety widoczny gołym okiem. Nienaturalnie uniesione brwi i pozbawiona mimiki twarz, która wygląda jak maska sprawia, że wiele osób ma obawy co do botoksu. Zbyt duża dawka może spowodować również porażenie innych mięśni twarzy, które zaowocuje dysfunkcją ważnych mięśni, np. mięśnia uśmiechu, bywa, że przez długi czas. 

W jakim wieku można poddać się zabiegowi?

Na pierwszy zabieg często decydują się osoby młode przed 30 rokiem życia, które zauważają u siebie pierwsze objawy procesu starzenia. Botox może być stosowany również w ramach profilaktyki. Dzięki niemu rzadziej będzie dochodzić do marszczenia np. czoła lub okolic oczu, a zmarszczki nie będą się utrwalać, ani uwidaczniać. Co do górnej granicy wieku kwalifikowanego pacjenta, najczęściej kierujemy się nie wiekiem kalendarzowym pacjenta a stanem wiotkości tkanek czoła.

Więcej informacji o botoksie dostępnych jest na stronie https://www.drparda.com.pl/oferta/botox

Opinie o klinikach (2)
Wilkowa
Botox dzisiaj ma coraz więcej zastosowań, z tego co czytam to ten którego używają specjaliści jest całkowicie bezpieczny. Oczywiście wykluczając przeciwwskazania do zabiegów, cenny artykuł.
a
używam botoxu do leczenia nad potliwości dłoni
Napisz swoją opinię
Ocena:

Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować...
Drugi podbródek to przyczyna kompleksów wielu os...
O botoksie słyszeli już chyba niemal wszyscy, na...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Kult pięknego ciała i młodości spowodował, ż...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...