Czym są pajączki na nogach?

Czym są pajączki na nogach?

Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególnie są problemem natury estetycznej u kobiet w różnym wieku. Na pojawianie się pajączków na nogach wpływ mają uwarunkowania genetyczne, podłoże hormonalne, a nawet prowadzony tryb życia.

Jeżeli nogi są obciążone, tj. są narażone na długotrwałe siedzenie lub stanie, które powiązane jest z małą aktywnością fizyczną i nieprawidłową dietą, ryzyko wystąpienia pajączków jest ogromne. Pajączki same w sobie nie są groźne, jednakże mogą sygnalizować, że układ żylny narażony jest na niewydolność żylną. Problemy z pajączkami często pojawiają się również u kobiet w wieku dojrzewania, ciąży oraz menopauzy.

Jak skutecznie pozbyć się pajączków?
Jednym ze skuteczniejszych, a zarazem małoinwazyjnych sposobów na zlikwidowanie pajączków jest zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego lasera V-LASER - laser na naczynka nogi Warszawa
Laser dociera do rozszerzonego naczynka, a następnie gwałtownie je podgrzewa, co doprowadza do jego zamknięcia. Zabieg laserowy polega na wykorzystaniu długich impulsów, które docierają nawet do głęboko umiejscowionych naczynek i je zwężają. V-LASER szybko i skutecznie likwiduje naczynka — w przypadku ogromnego nasilenia problemu zabieg można nawet kilkukrotnie powtórzyć w celu wyeliminowania niedoskonałości.
Urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu V-LASER umożliwi dobranie odpowiedniego współczynnika absorpcji oraz głębokości penetracji skóry. Należy pamiętać, aby po zabiegu nakładać krem z filtrem SPF50, a także unikać nadmiernego promieniowania słonecznego — słońce jest głównym winowajcą powstawania rumieni oraz popękanych naczynek na skórze twarzy.

Opinie o klinikach (3)
Ewa
Ten zabieg jest na prawdę skuteczny. Jestem bardzo zadowolona z wykonania zabiegu przez panią dr Pardę.
Paulina
V-LASER to świetne rozwiązanie na rozległe pajączki na naszym ciele.
Wanda
Polecam laser na naczynka u dr pardy. Nie ma po nich śladu!
Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmia...
Flebologia to pojęcie, które powstało od grecki...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...
Drugi podbródek to przyczyna kompleksów wielu os...
Stres uznawany jest za czynnik, który prowa...
W dzisiejszych czasach szkolenie środowiska medyc...