Fibryna bogatopłytkowa - nowość w medycynie estetycznej

Fibryna bogatopłytkowa - nowość w medycynie estetycznej

Zabieg osoczem bogatopłytkowym ma obecnie w swojej ofercie niemal każda klinika medycyny estetycznej. Nie każdy jednak wie o tym, że ten krwiopochodny preparat posiada swojego następce, który działa znacznie skuteczniej. Mowa o fibrynie bogatopłytkowej. Obie substancje można wykorzystać w zabiegach odmładzających i regeneracyjnych. Czym różnią się między sobą i jak działają?

Czym różni się fibryna bogatopłytkowa od osocza bogatopłytkowego?
Zarówno osocze bogatopłytkowe jak i fibryna należą do preparatów, które pozyskuje się z krwi pacjenta poddającego się zabiegowi. Procesy uzyskiwania różnią się między sobą sposobem odwirowywania. Osocze jest preparatem, który zgodnie z nazwą jest bogaty w płytki krwi. Podane do skóry uwalniają czynniki wzrostu o dużym stężeniu, w sposób natychmiastowy. Oddziałują one na tkanki przyspieszając ich naturalne procesy odnowy i regeneracji.
Osocze stanowi więc pewnego rodzaju "paliwo" dla tkanek, wśród których wraz z wiekiem spowolniony zostaje proces gojenia. Z kolei fibryna bogatopłytkowa, dzięki wolniejszemu procesowi wirowania różni się składem i sposobem działania. Zawiera w sobie nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również inne cenne składniki, m.in. fibrynę, leukocyty i komórki macierzyste. Po podaniu do skóry, uwalnia czynniki wzrostu w sposób znacznie wolniejszy niż osocze, zapewniając tym samym lepsze i dłużej utrzymujące się efekty terapeutyczne. Dodatkowo, budowa fibryny pozwala na skierowanie komórek mezenchymalnych komórek macierzystych we właściwe miejsce, wymagające intensywnej regeneracji. Komórki te posiadają zdolność do przyjmowania form innych komórek, dlatego są w stanie odbudować ubytki w tkankach.

Do czego można wykorzystać fibrynę bogatopłytkową?
Fibryna stanowi udoskonaloną wersję osocza, dlatego można wykorzystywać ją przy tych samych zabiegach. Działa ona skuteczniej, dlatego stosuje się ją często do odtwarzania i uzupełniania ubytków. Zabiegi fibryną bogatopłytkową mogą być wykonywane u osób, które potrzebują rewitalizacji skory. Częstym wskazaniem są oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, wiotka lub zapadnięta skóra, a także przebarwienia. Zabieg pomaga również zredukować blizny oraz wypełnić ubytki skóry. Coraz częściej wykorzystuje się fibrynę bogatopłytkową w leczeniu problemu wypadania włosów. Terapia pozwala osobom dotkniętym łysieniem odżywić mieszki włosów i pobudzić ich wzrost.

Przeciwwskazania do zabiegu
Terapia fibryną bogatopłytkową składa się z kilku etapów. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją lekarską, która pozwala zakwalifikować pacjenta. Istnieją bowiem przeciwwskazania, takie jak choroby immunologiczne i nowotworowe, ciąża, laktacja, a także infekcje oraz przyjmowanie niektórych leków. Jest jednak dobra wiadomość dla osób posiadających skórę wrażliwą i skłonną do alergii. Fibryna bogatopłytkowa nie powoduje uczulenia ani nietolerancji, dlatego jest dobrą alternatywą, gdy skóra źle reaguje na kwas hialuronowy lub botoks.

Opinie o klinikach (2)
Joasia
Artykuł warty przeczytania.
Blanka
Ostatnio zostałam poinformowana o możliwościach związanych z fibryną i zdecydowałam się na taki zabieg. U mnie reakcja skóry rewelacyjna.
Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...
MICRO & NANO FAT - wypełnianie i odmładzanie wł...
Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmia...
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne,...
Cellulit jest defektem kosmetycznym, który ...