Flebologia estetyczna — czym się zajmuje?

Flebologia estetyczna — czym się zajmuje?

Flebologia to pojęcie, które powstało od greckich słów: phlebos, a więc żyła oraz logos, czyli nauka. Flebologia estetyczna jest prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny, która oferuje pacjentom innowacyjne rozwiązania związane z leczeniem chorób układu krwionośnego. Lekarzem, który zajmuje się działaniami z zakresu flebologii jest flebolog — jego zadaniem jest leczenie żylaków, a także zakrzepicy żylnej.

Flebologia estetyczna http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html zajmuje się kompleksowym leczeniem układu żylnego, a także wszelkich schorzeń z nim związanych. Do głównych obszarów zainteresowania flebologii można zaliczyć żylaki, pajączki, owrzodzenia żylne, zakrzepica http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/zakrzepica-zyl-glebokich.html  oraz żylaki w nietypowych lokalizacjach. Organizm jest jedną wielką maszyną, w której wszystkie układy wzajemnie na siebie oddziałują, dlatego uszkodzenie jednego układu będzie wpływać na obciążenie innego układu. Dobry lekarz flebolog zajmie się również profilaktyką oraz leczeniem obrzęku limfatycznego, a także obrzęku tłuszczowego.

Lekarz flebolog jest specjalistą, który zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentów z problemami flebologicznymi. Tytuł lekarza flebologa nadawany jest przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne — jest to umiejętność szczegółowa, a więc można ją posiadać wyłącznie po uzyskaniu specjalizacji podstawowej.
W krajach referencyjnych flebologią zajmują się przede wszystkim lekarze, którzy wcześniej uzyskali tytuł w dziedzinie radiologii, angiologii lub chirurgii naczyniowej. Specjalista flebolog powinien charakteryzować się szeroką wiedzą z zakresu chorób żył, a także wszelkich problemów z nią związanych. Flebolog powinien prowadzić pacjenta od badania wstępnego, jakim jest USG Doppler przez leczenie aż po prowadzenie pozabiegowe. Wybór odpowiedniego lekarza flebologa jest ważną decyzją, ponieważ do od niej zależy nasze zdrowie oraz życie. W przypadku flebologii można wyróżnić pacjentów, którzy mają problemy żylne natury zdrowotnej, a także natury estetycznej. W przypadku flebologii estetycznej, która w szczególności dotyczy Pań — usuwane są niechciane naczynka, pajączki, a także zasinienia na nogach, które nie mają wpływu na stan zdrowia pacjenta. Oczywiście osoba, która chce usunąć naczynka ze względów estetycznych, na początku również musi udać się na ultrasonografię żył, a dopiero później ustalane jest leczenie.

Opinie o klinikach (0)
Napisz swoją opinię
Ocena:

Chcesz mieć uśmiech tak piękny, jak gwiazdy ma...
Żylaki kończyn dolnych są objawami choroby, jak...
Zabiegi medycyny estetycznej w dzisiejszych czasac...
Kobiecie usta uważane są za symbol piękna, jedn...
Coraz rzadziej zabiegi z zakresu ginekologii estet...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...