Jak odmłodzić skórę dłoni

Jak odmłodzić skórę dłoni

Upływający czas widać nie tylko na twarzy i szyi, także dłonie zdradzają nasz wiek. Z każdym rokiem tkanka podskórna na zewnętrznych częściach dłoni ulega zanikowi. Naczynia żylno- limfatyczne także tracą na swojej wydolności przez co stają się bardziej widoczne. Wpływa to na wygląd dłoni, które nie prezentują się zbyt dobrze. Wypielęgnowane dłonie to nie tylko dobrze zrobiony manicure, ale także gładka i młodo wyglądająca skóra. Utrzymanie skóry dłoni w dobrej kondycji nie jest wcale łatwym zadaniem. Codziennie narażone są one na różne czynniki zewnętrzne, które przyczyniają się do ich pierzchnięcia i przedwczesnego starzenia. Na ratunek zniszczonym dłoniom przychodzi medycyna estetyczna, która proponuje skuteczne zabiegi odmładzające, dzięki którym dłonie odzyskają młody wygląd. 

Zabiegi odmładzające skórę dłoni
Aby utrzymać skórę dłoni w nienagannym stanie trzeba nieustannie i właściwie ją pielęgnować. Niestety odpowiednie kremy i maseczki na dłonie nie zatrzymają upływającego czasu i starzenia się skóry dłoni. Mogą jedynie je spowolnić. Kiedy zauważymy na swoich dłoniach oznaki upływającego czasu, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które przywrócą ich młody wygląd.

Mezoterapia
Mezoterapia jest bardzo skuteczną metodą na odmłodzenie skóry dłoni. Metoda ta jest bezpieczna i nieinwazyjna, a jej efekty widoczne są bardzo szybko, dzięki czemu cieszy się ona dużą popularnością. Mezoterapia intensywnie odżywia skórę dłoni, regeneruje ją, a dodatkowo znacznie opóźnia jej procesy starzenia. Zabieg ten polega na śródskórnym wstrzykiwaniu specjalnie dobranych preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Do tego zabiegu polecany jest Zfill Refresh 2- jest to kwas hialuronowy z gliceryną. Lekko sprężysty roztwór efektownie poprawia nawilżenie skóry dłoni, i sprawia, że staje się ona napięta i elastyczna, a tym samym wygląda młodziej. Jest to produkt niemieckiej firmy Zimmer Medizine Systeme, rekomendowany przez lekarzy do skutecznej i mocnej mezoterapii. W Polsce jego dystrybutorem jest firma IMESO AESTHETIC. Zbilansowane połączenie kwasu hialuronowego z wysoko stężoną gliceryną Zfill Refresh 2 jest najskuteczniejszą formą mezoterapii kwasem hialuronowym. Gliceryna sprawia bowiem, że kwas hialuronowy pozostaje w skórze znacznie dłużej niż w przypadku innych tego typu preparatów. 
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu w naskórek dłoni takiego preparatu, który skutecznie wypełnia przestrzeń zmarszczek, a także zmniejsza widoczność żył i ścięgien, które odpowiadają za nieestetyczny wygląd dłoni. Warto powtarzać mezoterapię raz w miesiącu. Już trzy takie zabiegi dają spektakularny efekt odmłodzenia.

Skleroterapia
Skleroterapia to zabieg, który stosuje się w celu zmniejszenia naczyń uwydatniających się na dłoniach. Polega ona na wstrzykiwaniu w żyły leku obkurczającego i sklepiającego ścianki żył. Dzięki temu znacznie się one zmniejszają, a tym samym widoczne oznaki starzenia ulegają redukcji. Zabieg taki trwa zaledwie 10 minut. Jego efektem jest poprawiona sprężystość naskórka i wyraźne odmłodzenie grzbietów rąk. Należy wykonać 2-3 sesje w odstępach 3-4 tygodniowych. Po zabiegu dłonie owija się bandażem elastycznym, a efekt widoczny jest po około 2-4 tygodni od zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe
Wampirzy lifting Warszawa to nie tylko skuteczny sposób na odmłodzenie skóry twarzy i szyi, ale także dłoni. Zabieg ten polega na pobraniu krwi pacjenta. Lekarz za pomocą specjalnej wirówki odseparowuje osocze i płytki krwi od pozostałych elementów morfotycznych. Następnie tak przygotowany preparat z krwi zostaje wstrzyknięty w skórę dłoni za pomocą mezoterapii igłowej. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i skuteczny. Zalecane jest wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach 1- 2 miesięcy. Efektem terapii osoczem bogatopłytkowym jest gładka, pozbawiona zmarszczek skóra dłoni, znaczne wyrównanie kolorytu grzbietów dłoni, oraz poprawa elastyczności i napięcia skóry.

Opinie o klinikach (4)
Natalia
Skleroterapia w wykonaniu pani dr Pardy przyniosła cudowne rezultaty. Już nie muszę wstydzić się moich doni.
Karolina
Bardzo przydatny wpis. Skorzystam z jednej z metod.
Ania
Wampirzy lifting świetnie poradzi sobie z popękanymi i zniszczonymi dłońmi.
~Teresa
Skóra narażona jest codziennie na uszkodzenia, staje się szorstka i sucha, warto o nią zadbać stosując różne kremy, jeśli to nie pomaga to warto wiedzieć że są zabiegi które odmłodzą i nawilżą naszą skórę.
Napisz swoją opinię
Ocena:

MICRO & NANO FAT - wypełnianie i odmładzanie wł...
Coraz rzadziej zabiegi z zakresu ginekologii estet...
Drugi podbródek to przyczyna kompleksów wielu os...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować...
Kobiecie usta uważane są za symbol piękna, jedn...