Zobacz również

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Opinie o klinikach

Polecam zabieg mezoterapii w klinice dr Parda. Świetne efekty!
Małgorzata
Ostatnio zostałam poinformowana o możliwościach związanych z fibryną i zdecydowałam się na taki zabieg. U mnie reakcja skóry rewelacyjna.
Blanka
Leczenie na wysokim poziomie, opieka po zabiegu zapewniona na miejscu. Polecam, wizyta przyjemna.
~Kornelia
Szczerze polecam współpracę z firmą Mesologic - zarówno preparaty jak i urządzenia są najwyższej jakości.
Adda
USG przebiegło bezboleśnie. Polecam każdemu.
~Łucja
Efekt po zabiegu nieziemski. Klinika Medycyny Estetycznej na najwyższym poziomie.
Ula
super warunki, polecam!
kredka
Miałam przyjemność skorzystania z zabiegu na naczynka przy użyciu V-lasera w klinice dr Parda . Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu jak...
Elżbieta
U mnie akurat decyzja o wyborze takiego miejsca to sugestia mojej lekarki, która zapytała czy myślałam kiedyś o usunięciu przebarwień na twarz...
Aga W
Bardzo dobrze pracuje mi się z tym urządzeniem. Wygodny ekran LCD, możliwość ręcznego wprowadzania parametrów. Fajnie skonfigurowane rekomendo...
Grzegorz

Kult pięknego ciała i młodości spowodował, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jest to niewątpliwie doskonała metoda radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami czy mankamentami urody. To sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Osoby, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu stają więc przed trudnym wyborem. Nie zawsze bowiem za doskonałą reklamą gabinetu czy konkurencyjną ceną idzie jakość oferowanych usług. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?


Lekarze i certyfikaty
Decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej niezwykle ważna jest jakość i umiejętność jego wykonania. Pierwszym krokiem przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej powinno być dokładne sprawdzenie osiągnięć i umiejętności lekarzy stanowiących kadrę danej placówki. Dobre kompetencje lekarskie to nie tylko skończone studnia, ale także przebyte szkolenia oraz udział w licznych konferencjach z danej tematyki. Nie mniej ważna jest praktyka w wykonywaniu oferowanych zabiegów. Im bardziej doświadczony lekarz tym mniejsze ryzyko popełnienia przez niego błędu medycznego. Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu zabiegu w konkretnym gabinecie, warto też umówić się na wizytę i porozmawiać z lekarzem. Jeśli w sposób zrozumiały wyjaśni nam on istotę zabiegu, poinformuje o ewentualnych skutkach ubocznych jego wykonania, a także nie będzie usilnie namawiał na dodatkowe usługi oferowane przez gabinet możemy być pewni, że jest profesjonalistą. Taki lekarz będzie skłonny odmówić wykonania pacjentowi zabiegu jeśli będzie pewny, że niekorzystnie wpłynie on na jego wygląd. 

Równie ważne co kompetencje lekarzy danej placówki są certyfikaty, którymi może się ona pochwalić. Takie informacje kliniki medycyny estetycznej zwykle umieszczają na swoich stronach internetowych. Dowody na przebyte szkolenia i kursy w postaci certyfikatów często umieszczone są także na ścianach gabinetów. Ważne jest także, aby produkty, np. wypełniacze używane przez daną placówkę posiadały odpowiednie certyfikaty, zwłaszcza CE I FDA. Znak jakości CE oznacza, że preparat spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. FDA to z kolei certyfikat przyznawany przez Amerykańską Agencję ds Żywności i Leków. Wymaga on od producentów leków czy sprzętu medycznego przeprowadzenia odpowiednich badań nad bezpieczeństwem produktu, których podmiotem są pacjenci w różnym wieku i różnych narodowości. FDA przed przyznaniem certyfikatu analizuje jakie efekty daje dany produkt w porównaniu z innymi tego typu specyfikami. 

Higiena i odpowiedni sprzęt
Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w danej klinice należy sprawdzić sterylność miejsca, sprzętu oraz preparatów wykorzystywanych do zabiegów. Podstawowe zasady higieny w takich miejscach to: rękawiczki, czepek, maseczki ochronne, a także dezynfekcja miejsca poddawanego zabiegowi. Lekarz powinien też wszystkie instrumenty zabiegowe i preparaty otwierać na oczach pacjenta. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jakim sprzętem wykonywane są zabiegi w danej klinice. Profesjonalne placówki oferujące usługi na wysokim poziomie mogą pochwalić się zaawansowanym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzi nowoczesny sprzęt pochodzący od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Opinie o klinikach (4)
Renata

28.09.2020

Najlepiej jest bazować na opiniach innych osób. Doświadczenie u mnie jest najważniejsze. Polecam klinikę dr Pardy.

Adres IP: ***.***.**.35

Patrycja

23.09.2020

Klinika medycyny estetycznej powinna być uprzednio dobrze sprawdzona na podstawie opinii. Polecam klinikę dr Pardy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jakość obsługi.

Adres IP: ***.**.***.188

~Natalia

10.07.2020

Artykuł zawiera informacje na co zwracać uwagę podczas wyboru kliniki, w której chcemy przeprowadzić interesujący nas zabieg. Na co przede wszystkim wrócić uwagę, aby zabieg został dobrze wykonany oraz odbył się bez żadnych komplikacji.

Adres IP: **.***.**.111

cherry43

07.04.2020

Cenne informacje zawarte w artykule, na pewno podrzucę paru koleżankom. Niestety ale nawet w tak delikatniej dziedzinie jaką jest medycyna estetyczna, gdzie niejednokrotnie przecież zabiegi związane są z naszą twarzą, nadal cześć z nas sugeruje się tylko ceną za usługę.

Adres IP: **.***.**.111

Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Prywatne Centrum Medyczne MACROMEDICA
ul. Jurija Gagarina 26/U5, 00-754
Oceń pierwszy
Dermea - Dermatologia i medycyna estetyczna
Noakowskiego 16 lok. 31, 00-666
Oceń pierwszy
Klinika Ambroziak - Medycyna estetyczna
Sikorskiego 13/U1, 02-758
5/5 (2 opinie)
DERMEDICA - Centrum dermatologiczne
Kazimierzowska 70 / 12, 02-518
5/5 (2 opinie)
Osocze bogatopłytkowe PRP
,
Oceń pierwszy
AFTIDENT maść na afty
Przemysłowa 9, 35-105
5/5 (5 opinii)
Klinika Chęciński - chirurgia plastyczna
Kazimierzowska 43, 02-572
Oceń pierwszy
Klinika Chirurgii Plastycznej DR N MED. Andrzej Sankowski
.Zgrupowania „Żmija” 12, 01-875
Oceń pierwszy
FabSkin Gabinet Medycyny Estetycznej
Lazurowa 183/86, 01-479
Oceń pierwszy
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa
5/5 (5 opinii)

Atopowe zapalenie skóry a problemy związane ze snem
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie dermatologiczne...
Wpływ środowiska i zanieczyszczenia powietrza na objawy AZS
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest schorzeniem dermatologic...
Dermatologiczne mity i fakty o atopowym zapaleniu skóry
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest powszechnym schorzeniem ...
Pielęgnacja skóry atopowej u dorosłych
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie, które może w...
Zimna woda a wrażliwe zęby - fakty i mity
Temperatura wody, którą spożywamy lub płuczemy jamę ust...
Czy USG twarzy jest bezpieczne?
USG, a więc ultrasonografia twarzy to procedura diagnostycz...
Jaki jest związek pomiędzy stresem a aftami?
Stres jest nieodłącznym elementem życia codziennego. To u...
Czy szczoteczka elektryczna to lepszy wybór?
W trosce o zdrowie naszego uśmiechu, wybór odpowiedniej sz...
Czy rozwojowi pajączków można zapobiec?
Pajączki na nogach najczęściej są pierwszym objawem rozw...
Kwas hialuronowy na naturalne usta
Kobiecie usta uważane są za symbol piękna, jednakże nie ...