Zobacz również

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Opinie o klinikach

Wielką zaleta urządzenie jest jego szybkie działanie, nie musimy czekać aż środki znieczulające zaczną działać, pozwala to na przyspieszenie z...
~Hubert
Polecam mezoterapie igłową u Pani dr Pardy, zabieg udany, efekty utrzymują się bardzo długo.
~Dominika
Firma Zimmer oferuje najlepszy sprzęt. Każda klinika która chce pozyskiwać dużo klientów, powinna zainwestować w taki sprzęt.
~Janek
W lutym br. ruszyła I edycja kursu FACIAL ULTRASOUND. Szkolenie to miało na celu przedstawić nowoczesną technologię wykorzystania sprzętu - mo...
~Kurs USG twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej Dr PARDA
Cenne informacje zawarte w artykule, na pewno podrzucę paru koleżankom. Niestety ale nawet w tak delikatniej dziedzinie jaką jest medycyna est...
cherry43
Ten zabieg jest na prawdę skuteczny. Jestem bardzo zadowolona z wykonania zabiegu przez panią dr Pardę.
Ewa
Polecam klinikę Dermedica - super specjaliści
ass
Zabieg przyniósł pożądane efekty. Klinika dr Pardy to bardzo przyjazne miejsce, gdzie czułam się bezpiecznie.
Urszula
Kwas jest bardzo dobry, dobrze wypełnia niedoskonałości.
~Dominika
Miałam przyjemność skorzystania z zabiegu na naczynka przy użyciu V-lasera w klinice dr Parda . Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu jak...
Elżbieta

Kult pięknego ciała i młodości spowodował, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jest to niewątpliwie doskonała metoda radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami czy mankamentami urody. To sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Osoby, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu stają więc przed trudnym wyborem. Nie zawsze bowiem za doskonałą reklamą gabinetu czy konkurencyjną ceną idzie jakość oferowanych usług. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?


Lekarze i certyfikaty
Decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej niezwykle ważna jest jakość i umiejętność jego wykonania. Pierwszym krokiem przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej powinno być dokładne sprawdzenie osiągnięć i umiejętności lekarzy stanowiących kadrę danej placówki. Dobre kompetencje lekarskie to nie tylko skończone studnia, ale także przebyte szkolenia oraz udział w licznych konferencjach z danej tematyki. Nie mniej ważna jest praktyka w wykonywaniu oferowanych zabiegów. Im bardziej doświadczony lekarz tym mniejsze ryzyko popełnienia przez niego błędu medycznego. Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu zabiegu w konkretnym gabinecie, warto też umówić się na wizytę i porozmawiać z lekarzem. Jeśli w sposób zrozumiały wyjaśni nam on istotę zabiegu, poinformuje o ewentualnych skutkach ubocznych jego wykonania, a także nie będzie usilnie namawiał na dodatkowe usługi oferowane przez gabinet możemy być pewni, że jest profesjonalistą. Taki lekarz będzie skłonny odmówić wykonania pacjentowi zabiegu jeśli będzie pewny, że niekorzystnie wpłynie on na jego wygląd. 

Równie ważne co kompetencje lekarzy danej placówki są certyfikaty, którymi może się ona pochwalić. Takie informacje kliniki medycyny estetycznej zwykle umieszczają na swoich stronach internetowych. Dowody na przebyte szkolenia i kursy w postaci certyfikatów często umieszczone są także na ścianach gabinetów. Ważne jest także, aby produkty, np. wypełniacze używane przez daną placówkę posiadały odpowiednie certyfikaty, zwłaszcza CE I FDA. Znak jakości CE oznacza, że preparat spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. FDA to z kolei certyfikat przyznawany przez Amerykańską Agencję ds Żywności i Leków. Wymaga on od producentów leków czy sprzętu medycznego przeprowadzenia odpowiednich badań nad bezpieczeństwem produktu, których podmiotem są pacjenci w różnym wieku i różnych narodowości. FDA przed przyznaniem certyfikatu analizuje jakie efekty daje dany produkt w porównaniu z innymi tego typu specyfikami. 

Higiena i odpowiedni sprzęt
Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w danej klinice należy sprawdzić sterylność miejsca, sprzętu oraz preparatów wykorzystywanych do zabiegów. Podstawowe zasady higieny w takich miejscach to: rękawiczki, czepek, maseczki ochronne, a także dezynfekcja miejsca poddawanego zabiegowi. Lekarz powinien też wszystkie instrumenty zabiegowe i preparaty otwierać na oczach pacjenta. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jakim sprzętem wykonywane są zabiegi w danej klinice. Profesjonalne placówki oferujące usługi na wysokim poziomie mogą pochwalić się zaawansowanym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzi nowoczesny sprzęt pochodzący od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Opinie o klinikach (4)
Renata

28.09.2020

Najlepiej jest bazować na opiniach innych osób. Doświadczenie u mnie jest najważniejsze. Polecam klinikę dr Pardy.

Adres IP: ***.***.**.35

Patrycja

23.09.2020

Klinika medycyny estetycznej powinna być uprzednio dobrze sprawdzona na podstawie opinii. Polecam klinikę dr Pardy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jakość obsługi.

Adres IP: ***.**.***.188

~Natalia

10.07.2020

Artykuł zawiera informacje na co zwracać uwagę podczas wyboru kliniki, w której chcemy przeprowadzić interesujący nas zabieg. Na co przede wszystkim wrócić uwagę, aby zabieg został dobrze wykonany oraz odbył się bez żadnych komplikacji.

Adres IP: **.***.**.111

cherry43

07.04.2020

Cenne informacje zawarte w artykule, na pewno podrzucę paru koleżankom. Niestety ale nawet w tak delikatniej dziedzinie jaką jest medycyna estetyczna, gdzie niejednokrotnie przecież zabiegi związane są z naszą twarzą, nadal cześć z nas sugeruje się tylko ceną za usługę.

Adres IP: **.***.**.111

Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Klinika Chirurgii Plastycznej DR N MED. Andrzej Sankowski
.Zgrupowania „Żmija” 12, 01-875
Oceń pierwszy
Komórki macierzyste HCFG
,
5/5 (1 opinia)
Marketing szeptany medyczny - Argonium Agencja Interaktywna
Goździkowa, 35-604
Oceń pierwszy
Klinika LA PERLA
ul. Łowicka 21b/1, 02-502
Oceń pierwszy
Klinika Medycyny Estetycznej Dr PARDA
Gruszek i Jabłuszek 7, 05-502 Warszawa
5/5 (30 opinii)
Timeless Klinika Chirurgii Plastycznej
Gen. Romana Abrahama 18/322, 03-982
Oceń pierwszy
,
Oceń pierwszy
Chirurgia Plastyczna Aesthetic Med
Niedziałkowskiego 47, 71-403
Oceń pierwszy
Fibryna bogatopłytkowa
, Warszawa
5/5 (1 opinia)

Rak tarczycy - przyczyny, diagnostyka i leczenie
Rak tarczycy stanowi ważne zagrożenie dla zdrowia, a jego ...
Rola immunologii w rozwoju i leczeniu nowotworów
Onkologia Warszawa jest dziedziną medycyny zajmującą się...
Rak języka i jamy ustnej - symptomy, leczenie i profilaktyka
Rak języka i jamy ustnej jest poważnym problemem zdrowotny...
Diagnostyka i leczenie nowotworów u seniorów
Starzenie się społeczeństwa jest jednym z najważniejszyc...
Związek pomiędzy wirusami a rozwojem nowotworów
W dzisiejszych czasach onkologia Warszawa, czyli nauka zajmu...
Związek pomiędzy wirusami a rozwojem nowotworów
W dzisiejszych czasach onkologia Warszawa, czyli nauka zajmu...
i-PRF nowa generacja plasmy dla lekarzy i profesjonalistów
I-PRF jest fibryną bogatopłytkową przeznaczoną do iniekc...
Aplikacje mobile dla kadry medycznej
W dzisiejszych czasach szkolenie środowiska medycznego onli...
Kwas hialuronowy na naturalne usta
Kobiecie usta uważane są za symbol piękna, jednakże nie ...
Wybór optymalnego systemu RTG dla gabinetu stomatologicznego
Wraz z postępem technologicznym zwiększa się równi...