Zobacz również

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Opinie o klinikach

Bardzo dobry wpis.
Ola
Ciekawie napisany artykuł.
~Janek
O klinice dowiedziałam sie z serwisu http://www.najlepsze-porady.pl/uroda/epilacja-thunder-mt-trwale-usuwanie-owlosienia.html tak pozytywnego ...
Lilianna Warszawa
Przemiła obsługa pacjenta. Polecam!!!
Pacjentka
Ostatnio zostałam poinformowana o możliwościach związanych z fibryną i zdecydowałam się na taki zabieg. U mnie reakcja skóry rewelacyjna.
Blanka
Botox dzisiaj ma coraz więcej zastosowań, z tego co czytam to ten którego używają specjaliści jest całkowicie bezpieczny. Oczywiście wykluczaj...
Wilkowa
Nie wiedziałam, że licówki po pierwszym założeniu trzeba nosić już do końca życia.
Sylwia
Zimmer gwarancja dobrego sprzętu.
~Marek
Polecam mezoterapie igłową u Pani dr Pardy, zabieg udany, efekty utrzymują się bardzo długo.
~Dominika
U mnie zadziałała skleroterapia. Polecam.
Basia

Kult pięknego ciała i młodości spowodował, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jest to niewątpliwie doskonała metoda radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami czy mankamentami urody. To sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Osoby, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu stają więc przed trudnym wyborem. Nie zawsze bowiem za doskonałą reklamą gabinetu czy konkurencyjną ceną idzie jakość oferowanych usług. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?


Lekarze i certyfikaty
Decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej niezwykle ważna jest jakość i umiejętność jego wykonania. Pierwszym krokiem przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej powinno być dokładne sprawdzenie osiągnięć i umiejętności lekarzy stanowiących kadrę danej placówki. Dobre kompetencje lekarskie to nie tylko skończone studnia, ale także przebyte szkolenia oraz udział w licznych konferencjach z danej tematyki. Nie mniej ważna jest praktyka w wykonywaniu oferowanych zabiegów. Im bardziej doświadczony lekarz tym mniejsze ryzyko popełnienia przez niego błędu medycznego. Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu zabiegu w konkretnym gabinecie, warto też umówić się na wizytę i porozmawiać z lekarzem. Jeśli w sposób zrozumiały wyjaśni nam on istotę zabiegu, poinformuje o ewentualnych skutkach ubocznych jego wykonania, a także nie będzie usilnie namawiał na dodatkowe usługi oferowane przez gabinet możemy być pewni, że jest profesjonalistą. Taki lekarz będzie skłonny odmówić wykonania pacjentowi zabiegu jeśli będzie pewny, że niekorzystnie wpłynie on na jego wygląd. 

Równie ważne co kompetencje lekarzy danej placówki są certyfikaty, którymi może się ona pochwalić. Takie informacje kliniki medycyny estetycznej zwykle umieszczają na swoich stronach internetowych. Dowody na przebyte szkolenia i kursy w postaci certyfikatów często umieszczone są także na ścianach gabinetów. Ważne jest także, aby produkty, np. wypełniacze używane przez daną placówkę posiadały odpowiednie certyfikaty, zwłaszcza CE I FDA. Znak jakości CE oznacza, że preparat spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. FDA to z kolei certyfikat przyznawany przez Amerykańską Agencję ds Żywności i Leków. Wymaga on od producentów leków czy sprzętu medycznego przeprowadzenia odpowiednich badań nad bezpieczeństwem produktu, których podmiotem są pacjenci w różnym wieku i różnych narodowości. FDA przed przyznaniem certyfikatu analizuje jakie efekty daje dany produkt w porównaniu z innymi tego typu specyfikami. 

Higiena i odpowiedni sprzęt
Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w danej klinice należy sprawdzić sterylność miejsca, sprzętu oraz preparatów wykorzystywanych do zabiegów. Podstawowe zasady higieny w takich miejscach to: rękawiczki, czepek, maseczki ochronne, a także dezynfekcja miejsca poddawanego zabiegowi. Lekarz powinien też wszystkie instrumenty zabiegowe i preparaty otwierać na oczach pacjenta. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jakim sprzętem wykonywane są zabiegi w danej klinice. Profesjonalne placówki oferujące usługi na wysokim poziomie mogą pochwalić się zaawansowanym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzi nowoczesny sprzęt pochodzący od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Opinie o klinikach (4)
Renata

28.09.2020

Najlepiej jest bazować na opiniach innych osób. Doświadczenie u mnie jest najważniejsze. Polecam klinikę dr Pardy.

Adres IP: ***.***.**.35

Patrycja

23.09.2020

Klinika medycyny estetycznej powinna być uprzednio dobrze sprawdzona na podstawie opinii. Polecam klinikę dr Pardy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jakość obsługi.

Adres IP: ***.**.***.188

~Natalia

10.07.2020

Artykuł zawiera informacje na co zwracać uwagę podczas wyboru kliniki, w której chcemy przeprowadzić interesujący nas zabieg. Na co przede wszystkim wrócić uwagę, aby zabieg został dobrze wykonany oraz odbył się bez żadnych komplikacji.

Adres IP: **.***.**.111

cherry43

07.04.2020

Cenne informacje zawarte w artykule, na pewno podrzucę paru koleżankom. Niestety ale nawet w tak delikatniej dziedzinie jaką jest medycyna estetyczna, gdzie niejednokrotnie przecież zabiegi związane są z naszą twarzą, nadal cześć z nas sugeruje się tylko ceną za usługę.

Adres IP: **.***.**.111

Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Fibryna bogatopłytkowa
, Warszawa
5/5 (1 opinia)
,
Oceń pierwszy
Klinika Medycyny Estetycznej MIRACKI
al. Wilanowska 67, 02-765
5/5 (3 opinie)
Medical Esthetic Chirurgia Plastyczna
Arabska 5, 03-977
Oceń pierwszy
Kaniula do zabiegów estetycznych
al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa
5/5 (3 opinie)
Medycyna Estetyczna Klinika Krajewski
ul. Bukowińska 22a, 02-703
Oceń pierwszy
Prywatne Centrum Medyczne MACROMEDICA
ul. Jurija Gagarina 26/U5, 00-754
Oceń pierwszy
FEBUMED Centrum Dermatologii
al. KEN 97 (Ursynów), 02-777
Oceń pierwszy
Klinika Ambroziak - Medycyna estetyczna
Sikorskiego 13/U1, 02-758
5/5 (2 opinie)

Modelowanie ciała - kriolipoliza + lipoliza iniekcyjna + fala uderzeniowa
Wiele kobiet, a także mężczyzn, pragnie szybko i skuteczn...
Żylaki – przyczyny, objawy, leczenie
Żylaki to jedne z najczęściej występujących objawów ni...
Jak dobrze nawilżyć skórę jeszcze przed wakacjami?
Wakacje się zbliżają, a twoja skóra staje się coraz bar...
Czy USG twarzy jest bezpieczne?
USG, a więc ultrasonografia twarzy to procedura diagnostycz...
Worki pod oczami, jak się ich pozbyć?
Worki pod oczami mogą stać się przyczyną kompleksów —...
Bruksizm, czyli przerost mięśni żwaczy - choroba XXI wieku?
Stres uznawany jest za czynnik, który prowadzi do lic...
Plastyka powiek, czyli blefaroplastyka
Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmiaru skóry ...
Najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej
Coraz rzadziej zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są...
Tkanka tłuszczowa - bezpieczny wypełniacz
Gdy mowa o wypełniaczach, to pierwszym preparatem, kt&oacut...
Aplikacje mobile dla kadry medycznej
W dzisiejszych czasach szkolenie środowiska medycznego onli...