Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Kult pięknego ciała i młodości spowodował, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jest to niewątpliwie doskonała metoda radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami czy mankamentami urody. To sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Osoby, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu stają więc przed trudnym wyborem. Nie zawsze bowiem za doskonałą reklamą gabinetu czy konkurencyjną ceną idzie jakość oferowanych usług. Czym kierować się przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?


Lekarze i certyfikaty

Decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej niezwykle ważna jest jakość i umiejętność jego wykonania. Pierwszym krokiem przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej powinno być dokładne sprawdzenie osiągnięć i umiejętności lekarzy stanowiących kadrę danej placówki. Dobre kompetencje lekarskie to nie tylko skończone studnia, ale także przebyte szkolenia oraz udział w licznych konferencjach z danej tematyki. Nie mniej ważna jest praktyka w wykonywaniu oferowanych zabiegów. Im bardziej doświadczony lekarz tym mniejsze ryzyko popełnienia przez niego błędu medycznego. Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu zabiegu w konkretnym gabinecie, warto też umówić się na wizytę i porozmawiać z lekarzem. Jeśli w sposób zrozumiały wyjaśni nam on istotę zabiegu, poinformuje o ewentualnych skutkach ubocznych jego wykonania, a także nie będzie usilnie namawiał na dodatkowe usługi oferowane przez gabinet możemy być pewni, że jest profesjonalistą. Taki lekarz będzie skłonny odmówić wykonania pacjentowi zabiegu jeśli będzie pewny, że niekorzystnie wpłynie on na jego wygląd. 

Równie ważne co kompetencje lekarzy danej placówki są certyfikaty, którymi może się ona pochwalić. Takie informacje kliniki medycyny estetycznej zwykle umieszczają na swoich stronach internetowych. Dowody na przebyte szkolenia i kursy w postaci certyfikatów często umieszczone są także na ścianach gabinetów. Ważne jest także, aby produkty, np. wypełniacze używane przez daną placówkę posiadały odpowiednie certyfikaty, zwłaszcza CE I FDA. Znak jakości CE oznacza, że preparat spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. FDA to z kolei certyfikat przyznawany przez Amerykańską Agencję ds Żywności i Leków. Wymaga on od producentów leków czy sprzętu medycznego przeprowadzenia odpowiednich badań nad bezpieczeństwem produktu, których podmiotem są pacjenci w różnym wieku i różnych narodowości. FDA przed przyznaniem certyfikatu analizuje jakie efekty daje dany produkt w porównaniu z innymi tego typu specyfikami. 

Higiena i odpowiedni sprzęt

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu w danej klinice należy sprawdzić sterylność miejsca, sprzętu oraz preparatów wykorzystywanych do zabiegów. Podstawowe zasady higieny w takich miejscach to: rękawiczki, czepek, maseczki ochronne, a także dezynfekcja miejsca poddawanego zabiegowi. Lekarz powinien też wszystkie instrumenty zabiegowe i preparaty otwierać na oczach pacjenta. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jakim sprzętem wykonywane są zabiegi w danej klinice. Profesjonalne placówki oferujące usługi na wysokim poziomie mogą pochwalić się zaawansowanym zapleczem technicznym, w skład którego wchodzi nowoczesny sprzęt pochodzący od renomowanych i sprawdzonych producentów.

Opinie o klinikach (0)
Napisz swoją opinię
Ocena:

Upływający czas widać nie tylko na twarzy i szy...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...
Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować...
Chłodzenie zimnym, suchym powietrzem, podczas zab...
Kult pięknego ciała i młodości spowodował, ż...
Pękające naczynka tzw. pajączki to przyczyna ko...