Drugi podbródek to przyczyna kompleksów wielu osób. Nadmiar skóry zwisający pod brodą sprawia, że twarz wygląda niekorzystnie i na dużo starszą niż jest w rzeczywistości. To problem nie tylko ludzi starszych i otyłych. Często zmagają się z nim także osoby szczupłe i młode. W tym przypadku za jego pojawienie się odpowiadają geny. Takim osobom nie pomoże więc odchudzanie czy zaprzestanie garbienia się lub spania na wysokiej poduszce. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje skuteczne, bezpieczne i coraz częściej bezinwazyjne metody na pozbycie się tego defektu urody. Jakie zabiegi pozwolą skutecznie zlikwidować drugi podbródek?
Drugi podbródek - skąd się bierze?
Jedną z przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest genetyka. W tym przypadku mamy do czynienia z podbródkiem, który jest zbudowany z tkanki tłuszczowej zawierającej tłuszcz brunatny. Jest to rodzaj tłuszczu, który organizm gromadzi jako rezerwę. Dlatego też bardzo trudno go spalić. Tłuszcz taki jest zbudowany z wielu kropli tłuszczu różnej wielkości. W przypadku podbródka, który składa się z tego rodzaju tłuszczu skuteczne są tylko zabiegi estetyczne. Powstawaniu podwójnego podbródka sprzyja także spanie na zbyt wysokiej poduszce, oraz garbienie się.
Utrzymywanie nieprawidłowej postawy, oraz spanie na wielu grubych poduchach sprawia, że skóra podbródka i szyi wiotczeje, co objawia się pojawieniem drugiego podbródka. W zapobieganiu tego typu defektu urody nie bez znaczenia jest także utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Otyłość objawiająca się w nadmiarze tłuszczu, który pojawia się nie tylko na brzuchu czy biodrach, ale także pod brodą. Podbródka, który jest wynikiem otyłości badrdzo trudno się pozbyć. Nawet odchudzanie nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Wynika to z tego, że komórki tłuszczowe pod brodą zbijają się w zwarte skupiska. Mają one też słabe ukrwienie, ponieważ otacza je tkanka włóknista. Bardzo trudno jest spalić taki tłuszcz. W jaki sposób skutecznie pozbyć się podwójnego podbródka?
Jakie zabiegi pomogą zniwelować drugi podbródek?
Aby pozbyć się drugiego podbródka lub zapobiegać jego powstawaniu należy utrzymać prawidłową wagę ciała i odpowiednią postawę. Warto nosić głowę wysoko podniesioną do góry, ramiona powinny być ściągnięte do tyłu, a brzuch wciągnięty. Jeśli jednak drugi podbródek otrzymaliśmy w genach lub jest wynikiem wieloletniej otyłości lub podeszłego wieku, warto skorzystać z zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna.
Mezoterapia
Jednym z zabiegów, które skutecznie pomogą pozbyć się drugiego podbródka jest mezoterapia bezigłowa. Polega ona na wykorzystaniu lasera i impulsów elektrycznych do tego, aby w tkankę tłuszczową wprowadzić substancje aktywne. Powodują one rozpad trójglicerydów. Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, a przy tym bardzo skutecznym. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji. Warto wspomnieć, że po jej wykonaniu nie ma siniaków ani nieestetycznych obrzęków. Zalecane jest wykonanie około 8 do 10 takich zabiegów.
Lipoliza laserowa
W przypadku lipolizy laserowej do redukcji tkanki tłuszczowej używa się światła lasera. Promieniowanie lasera wprowadza się pod skórę wykonując na niej mikro nacięcia. Światło lasera rozbija ścianki tkanek tłuszczowych. Dzięki temu uwalniana jest ich zawartość. Następnie w ciągu kliku kolejnych dni wydalane są one z organizmu. Po tym zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki zasinienia lub oparzenia, dlatego do normalnej aktywności można wrócić po około 3- 4 miesiącach.
Lipoliza ultradźwiękowa
Skutecznym zabiegiem pozwalającym pozbyć się drugiego podbródka jest także lipoliza ultradźwiękowa. Polega ona na wykonywaniu specjalnego masażu głowicą emitującą ultradźwięki i ciepło. Powoduje to rozbijanie tkanki tłuszczowej, która następnie zamieniana jest w emulsję. W kolejnym etapie zabiegu usuwana jest ona za pomocą kaniul. Zabieg ten nie pozostawia żadnych siniaków ani obrzęków i jest bezbolesny.
Adres IP: **.***.**.111
Adres IP: **.***.**.111
Twój wpis został dodany i wkrótce pojawi się na stronie
Twoja opinia została dodana i wkrótce pojawi się na karcie przychodni