Jakie są główne metody walki z cellulitem?

Jakie są główne metody walki z cellulitem?

Cellulit jest defektem kosmetycznym, który często jest nazywany pomarańczową skórą, ponieważ są to rozmieszczone w różnych odstępach guzki na skórze. Najczęściej cellulit pojawia się na piersiach, udach oraz na brzuchu, a także w innych miejscach, gdzie mamy do czynienia z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Rozmiar cellulitu oraz jego wygląd zależą przede wszystkim do stopnia zaawansowania. Im wyższy jest stopień zaawansowania cellulitu, tym gorzej, ponieważ coraz trudniej będzie z nim walczyć — w przypadku, gdy wraz z cellulitem występuje również nadwaga mowa o chorobie.

Dlaczego cellulit jest chorobą?
Powiększający się cellulit zaczyna stopniowo uciskać naczynia krwionośne oraz naczynia limfatyczne, dlatego krążenie staje się coraz gorsze. Gorzej zaczyna również funkcjonować przemiana materii w komórkach, które znacznie wolniej usuwają szkodliwe toksyny i skutki uboczne procesu przemiany materii oraz jednocześnie słabiej przyswajają cenne składniki odżywcze i tlen. Nieusunięte resztki i toksyny zalegają w tkankach i tworzy się cellulit. Dlaczego tak trudno poradzić sobie z tą chorobą? Ponieważ organizm kobiety stara się zachować tłuszcz "na później", np. na czas gdy zajdzie ona w ciążę. Wyróżnia się kilka rodzajów cellulitu, m.in. cellulit wodny, skóra materacowa i cellulit tłuszczowy. Do najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu zalicza się brak ruchu i prowadzenie siedzącego trybu życia, nadmiar cukru i soli w diecie, problemy z krążeniem, palenie papierosów oraz wady postawy.

Jak walczyć z cellulitem w domu?
Istnieje kilka sposobów walki z cellulitem w warunkach domowych, jednakże nie wszystkie nadają się dla osób, które zmagają się z problemami układu krwionośnego. Jeżeli na swojej skórze zauważysz pajączki lub żylaki, lepiej zrezygnuj z masażu szczotką na sucho, a także z masażu bańką chińską i wybierz masaż dłońmi z wykorzystaniem żelu z ekstraktem z kofeiną lub z retinolem, który pomoże zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. Przeczytaj więcej tutaj

Opinie o klinikach (0)
Napisz swoją opinię
Ocena:

Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmia...
Stres uznawany jest za czynnik, który prowa...
Pajączki na nogach najczęściej są pierwszym ob...
Nowy Rok to dla wielu z nas nowy początek, z kt&o...
Żylaki kończyn dolnych są objawami choroby, jak...
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne,...