Kliniki Medycyny Estetycznej, co warto wiedzieć

Kliniki Medycyny Estetycznej, co warto wiedzieć

Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować przy ich wyborze
Kliniki medycyny estetycznej to placówki, które oferują profesjonalne zabiegi mające na celu poprawę wyglądu, rekonstrukcję części ciała itp. Dzięki dużemu rozwojowi branży jaką jest medycyna estetyczna Warszawa placówki takie są w stanie zaproponować coraz więcej mało inwazyjnych zabiegów, które nie wymagają specjalnego przygotowania ani długotrwałej rekonwalescencji. Głównym celem działalności takich miejsc jest cofnięcie widocznych efektów procesu starzenia. W czasach kiedy kult młodości i pięknego wyglądu opanował niemalże wszystkie sfery życia powstaje coraz więcej nowych prywatnych klinik medycyny estetycznej. Wobec tak dużego wyboru warto wiedzieć czym kierować się podejmując decyzje co do miejsca, w którym podamy się danemu zabiegowi. 

Dobra klinika medycyny estetycznej- jakie warunki powinna spełniać
Pierwszym krokiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca zabiegu powinno być zebranie jak największej ilości informacji na temat potencjalnej placówki. Większość informacji umieszczonych jest w internecie. Dobra klinika medycyny estetycznej posiada profesjonalną stronę internetową, na której umieszczony jest zakres jej działalności, adres oraz certyfikaty potwierdzające, że dane miejsce posiada wszelkie zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Taką informację można też uzyskać w Rejestrze Podmiotów Wykonujących działalność Leczniczą także za pośrednictwem internetu. Na stronie internetowej danej kliniki powinny znaleźć się także informacje na temat cennika usług oraz dane kontaktowe i administracyjne, a także lista wykonywanych zabiegów. 

Po tym jak zdecydujemy się na daną placówkę przychodzi czas na wybór specjalisty, który wykona zabieg. Tu ważne są: doświadczenie zawodowe, certyfikaty , szkolenia, a także specjalizacja, która musi być adekwatna do potrzeb. Nie mniej ważny jest kontakt i rozmowa z lekarzem, który da nam wiedzę co do poziomu jego empatii i podejścia do pacjenta. Jest to ważne bo kreuje poczucie bezpieczeństwa i znacznie niweluje stres związany z zabiegiem. Cierpliwość i chęć dokładnego rozwiania wszystkich wątpliwości i szczegółowa odpowiedź na pytania pacjenta to oznaka, że trafiliśmy do odpowiedniej osoby. 

Przed wyborem Kliniki medycyny estetycznej dobrze jest też zapoznać się z opiniami innych pacjentów, którzy już skorzystali z jej usług. Jest to dużo bardziej wiarygodna informacja niż reklamy telewizyjne, prasowe czy internetowe. Ważny jest także wygląd samej kliniki i sprzęt jakim wykonywane są zabiegi. Powinien być on nowoczesny i spełniać wszystkie standardy techniczne. Podobnie rzecz się ma z preparatami używanymi przy zabiegu, których jakość powinna być potwierdzona oznaczeniami CE oraz FDA. Muszą one być szczelnie i hermetycznie zamknięte bo tylko wtedy mamy pewność, że nie straciły swoich właściwości. 

Opinie o klinikach (5)
~Rafał
Kierując się wyborem kliniki, przeczytajmy najpierw opinie na jej temat, abyśmy byli zadowoleni z przeprowadzonego zabiegu.
~Natalia
Warto czasami poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej kliniki. Powinniśmy kierować się opinią pacjentów danej kliniki czy polecają czy ją odradzają, abyśmy po zabiegu byli z niego zadowoleni, a nie narzekali że mogło być lepiej, dlatego sprawdzajmy każdą klinikę.
~Karolina
Świetny artykuł, opisujący krok po kroku na co zwracać uwagę kierując się wyborem odpowiedniej kliniki.
Aga W
U mnie akurat decyzja o wyborze takiego miejsca to sugestia mojej lekarki, która zapytała czy myślałam kiedyś o usunięciu przebarwień na twarzy w postaci pajączków gdyż może być to również objaw chorobowy. Poleciła mi klinikę dr Pardy do której sama uczęszcza. Nigdy nie miałam specjalnej potrzeby dbania o siebie w tej sferze jednak umówiłam się na zabieg głównie w trosce o siebie. Samopoczucie po zabiegu mówi samo za siebie i chyba umówię się na kolejną wizytę.
~Nowoczesny gabinet lekarski
W obecnych czasach gabinet lekarski, wybiera pacjent. O jego wyborze niejednokrotnie decyduje wizerunek estetyczny, który nabiera szczególnej wagi. Wielu lekarzy zaczynając prywatną praktykę lekarską, chcą go urządzić tak, aby każdy pacjent do niego chętnie powrócił.
W wielu palcówkach służby zdrowia podłoga najczęściej jest zrobiona z linoleum, płytek lub wykładziny. Kozetki i leżanki lekarskie oraz inne materiały dostępne na wyposażenie gabinetu lekarskiego dostępne są w pełnej gamie kolorów. Zastosowane w e wnętrzu kolory mają indywidualnie oddziaływać na pacjenta. Zgodnie z twierdzeniem, które jak najbardziej jest prawdziwe, że gabinet lekarski Katowice ma takie kolory, które pozytywnie oddziałują na pacjentów. Jest to ściśle związane z potoczną symboliką barw.
Barwy ciepłe w poczekalni doskonale wpływają na spokój i nastrój pacjentów. Dodatkowo nowoczesny gabinet lekarski taki jak np Rehamed wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, nie tylko jeśli chodzi o fachową opiekę lekarską, ale i o samopoczucie pacjenta oczekującego w kolejce.
Natomiast barwy zimne mogą wyzwalać negatywne emocje. Ten rodzaj kolorów sprawia bardziej wrażenie sterylnego pomieszczenia jakim jest laboratorium. Gabinet lekarski to delikatne kolory, sprzyjające przyjaznemu oczekiwaniu na wezwanie lekarza w miłym otoczeniu.
Napisz swoją opinię
Ocena:

I-PRF jest fibryną bogatopłytkową przeznaczoną...
W lecie nasza skóra jest wystawiana na szko...
Pajączki na nogach najczęściej są pierwszym ob...
Stres uznawany jest za czynnik, który prowa...
O botoksie słyszeli już chyba niemal wszyscy, na...
Wampirzy lifting cieszy się coraz większą popul...