Licówki tylko dla gwiazd ekranu?

Licówki tylko dla gwiazd ekranu?

Chcesz mieć uśmiech tak piękny, jak gwiazdy małego i dużego ekranu? Nic prostszego - zainwestuj w odpowiednie licówki! Prawda jest taka, że nie każdy jest obdarzony naturalnie pięknymi i białymi zębami. Najmniej inwazyjnym sposobem na metamorfozę lub poprawę wyglądu zębów jest założenie licówek. Rozwiązanie to jest idealne dla tych, którzy chcą delikatnie skorygować kształt zębów czy ich kolor. Do tego zabiegu trzeba się jednak przygotować, zarówno finansowo jak i praktycznie.

Licówki  są cieniutkimi nakładkami, które umieszcza się na frontowej części zębów. Aby móc je bez przeszkód założyć, należy dokonać leczenia wszystkich ubytków. Dobrym pomysłem jest także uprzednie wybielenie zębów Rzeszów . Po przeprowadzeniu leczenia, lekarz musi zeszlifować zęby, a następnie pobierać wycisk zębów, który trafi do pracowni stomatologicznej. Tam zostanie przygotowany jego gipsowy odlew, na podstawie którego zostaną wykonane licówki na każdy ząb. Czas oczekiwania na gotowe produkty zależy od ich ilości i wynosi zwykle od 1 do 3 tygodni. W tym czasie pacjent nosi licówki zastępcze, które pełnią funkcję ochronną dla zeszlifowanych wcześniej zębów. Kiedy licówki są już gotowe, stomatolog przymocuje je do zębów poprzez zastosowanie specjalnego cementu, utwardzanego przy pomocy lampy.
Licówki są tworzone z kompozytu lub porcelany. Kompozyt jest zdecydowanie tańszy, a przy tym mniej trwały. Dlatego licówki wykonane z tego materiału trzeba wymieniać znacznie częściej niż porcelanowe, czyli co kilka lat. Inaczej jest w przypadku licówek wykonanych z porcelany. Materiał ten jest bardziej wytrzymały i odbija światło tak, jak naturalny ząb. Wysokiej jakości licówki porcelanowe mogą posłużyć nawet kilkanaście lat.
Uwaga - trzeba pamiętać, że jeśli licówki zostaną raz założone, trzeba będzie je wymieniać i nosić do końca życia. Oszlifowane przed zabiegiem zęby są osłabione i nie mogą zostać bez ochrony w postaci licówek.
Jaki jest w ogóle koszt licówek? Rozpiętość cenowa tego rozwiązania jest bardzo szeroka. Oczywiście licówki wykonane z kompozytu są tańsze i ich ceny rozpoczynają się od nawet 300zł.
Inaczej jest w przypadku licówek porcelanowych. Tutaj koszt za jedną sztukę to wydatek rzędu około tysiąca złotych. Cena licówki będzie także wyższa w gabinetach stomatologicznych o wyższej renomie.
Reasumując - na licówki może sobie pozwolić wiele osób, nie tylko gwiazdy ekranu. Warto pamiętać, że nie ma konieczności zakładania licówek na wszystkie zęby. Wystarczy jedynie na te, które są najbardziej widoczne w czasie uśmiechania i mówienia. Dlatego zabieg zakładania licówek jest całkiem dobrym pomysłem na poprawę wyglądu uśmiechu, zwiększenie pewności siebie i polepszenie samopoczucia. Jeśli szukasz kliniki stomatologicznej, w której oferowane są usługi zakładania licówek, zapoznaj się z ofertą Kliniki Stomatologicznej szpitala Pro-Familia w Rzeszowie.

Opinie o klinikach (3)
Wera
Wybielanie zębów w gabinecie "Kołodziejczykowie" to przyjemność. Bezboleśnie z efektem wow.
Sylwia
Nie wiedziałam, że licówki po pierwszym założeniu trzeba nosić już do końca życia.
Gabriela
Przydadzą mi się informacje odnośnie licówek z tego wpisu. Przymierzam się własnie do założenia licówek.
Napisz swoją opinię
Ocena:

Kult pięknego ciała i młodości spowodował, ż...
Stres uznawany jest za czynnik, który prowa...
Nowy Rok to dla wielu z nas nowy początek, z kt&o...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Pękające naczynka tzw. pajączki to przyczyna ko...
Mówi się, że zmarszczki na szyi zdradzają wiek...