Zobacz również

Metody na usuwanie naczynek (pajączków)

Metody na usuwanie naczynek (pajączków)

Opinie o klinikach

miło profesjonalnie
~ALina
Klinika dr Parda to bardzo przyjemne miejsce. Miła i profesjonalna obsługa szybko pomogła odprężyć się i zapomnieć o stresie związanym z zabie...
Iza
Wampirzy lifting świetnie poradzi sobie z popękanymi i zniszczonymi dłońmi.
Ania
Wybielanie zębów w gabinecie "Kołodziejczykowie" to przyjemność. Bezboleśnie z efektem wow.
Wera
W lutym br. ruszyła I edycja kursu FACIAL ULTRASOUND. Szkolenie to miało na celu przedstawić nowoczesną technologię wykorzystania sprzętu - mo...
~Kurs USG twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej Dr PARDA
Wow. Nie wiedziałam, ze aż na tyle przypadłości można stosować botoks.
Kasia
Cudowne efekty po zabiegu dzięki pani doktor!
Lidia
Fajnie że to nie jest już temat tabu. Ciekawy artykuł.
~Magdalena
Świetny artykuł, opisujący krok po kroku na co zwracać uwagę kierując się wyborem odpowiedniej kliniki.
~Karolina
Ciekawie napisany artykuł.
~Janek

Pękające naczynka tzw. pajączki to przyczyna kompleksów wielu kobiet. Pojawiają się one głównie na twarzy i na nogach. Te drugie nie są tylko problemem estetycznym, ale także sygnalizują niewydolność żył. Z kolei popękane naczynka na twarzy mogą być oznaką trądziku różowatego lub alergii. Nie należy więc lekceważyć tego problemu, ale jeśli się pojawi zacząć działać. Wrażliwa cera naczynkowa ma to do siebie, że z roku na rok jej stan się pogarsza. Czerwone lub sine niteczki, które na początku są ledwo dostrzegalne po paru latach stają się bardziej widoczne i zaczynają tworzyć coraz większą siatkę nieestetycznych pajączków. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne, które proponują skuteczne i bezpieczne zabiegi. Jaka jest przyczyna powstawania pajączków? i Jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania pajączków
Jest wiele przyczyn powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych czyli tzw. pajączków. U wielu osób za ich pojawienie się odpowiada genetyka. Oprócz predyspozycji rodzinnych, które odpowiadają za pojawienie się pajączków w ponad 80% przypadków, wpływ na nie mają także zaburzenia hormonalne występujące podczas między innymi zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Kruche naczynia krwionośne, oraz działanie estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych również mają niebagatelny wpływ na pojawienie się tego defektu urody. Jedną z przyczyn jest także nadciśnienie tętnicze i schorzenia przewodu pokarmowego.
Kiedy naczynka pojawiają się na nogach ich przyczyną może być nadwaga, praca na stojąco lub siedzący tryb życia. Nie bez znaczenia jest też częste noszenie wysokich obcasów, gorące kąpiele oraz korzystanie z solarium. Wysoka temperatura bowiem wpływa na to, że naczynka się rozszerzają. Zdarza się także, ze naczynka pękają na skutek długotrwałego stresu oraz nieprawidłowej diety. Zbyt mała ilość owoców i warzyw (skutkująca niedoborem witaminy C), oraz nadmiar gorących i ostrych potraw oraz kawy i alkoholu sprzyja powstawaniu nieestetycznych pajączków.
Wiele osób stara się niwelować pajączki przy pomocy różnego rodzaju maści lub żeli jednak nie jest to skuteczny sposób, aby się ich pozbyć. Nie wiele daje także przyjmowanie leków lub suplementów diety, chociaż ich zadaniem jest wspomaganie prawidłowego funkcjonowania naczynek krwionośnych, poprawa krążenia i wzmacnianie ich nie można spodziewać się zbyt spektakularnych rezultatów. Oczywiście profilaktycznie można stosować różnego rodzaju masaże, rajstopy uciskowe czy okłady. Będzie to swego rodzaju inwestycja w przyszłość ze względu nie tylko na wygląd, ale także na zdrowie. Jeśli jednak na naszej skórze pojawi się taki defekt urody, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, które w skuteczny i bezpieczny sposób pozwolą pozbyć się tego problemu. 

Usuwanie pajączków- zabiegi
Jest wiele różnych zabiegów, dzięki którym można skutecznie pozbyć się pajączków. Do tych najczęściej stosowanych zaliczamy: laseroterapię, skleroterapię oraz elektrokoagulację. Zabiegi na popękane naczynka są skuteczne, jednak nie bez znaczenia jest fakt czy wykonywane są one przez doświadczonego lekarza, a także jakość urządzeń wykorzystywanych do przeprowadzenia tych zabiegów. 

Skleroterapia
Skleroterapia to zabieg, który polega na wstrzyknięciu do rozszerzonego naczynka preparatu, który podrażnia ścianki, a tym samym powoduje powstanie kontrolowanej reakcji zapalnej i obkurczania naczynka. Wszystko to prowadzi do zamknięcia rozszerzonego naczynka. Następnie organizm wchłania takie naczynko. Zabieg ten przeprowadza się na nogach. Jest on mało inwazyjny, ale należy go wykonać w warunkach ambulatoryjnych. Skuteczność jest bardzo duża. Do jednej z zalet tej terapii zalicza się też brak blizn po skleroterapii. 

Elektroagulacja
Elektroagulację stosuje się do zamykania naczynek na twarzy. Polega ona na przyłożeniu do rozszerzonego naczynka elektrody igłowej. Przepływa przez nią prąd o wysokiej częstotliwości. Kiedy igła styka się z tkanką dochodzi do koagulacji czyli ścięcia białka w naczyniu krwionośnym. Uszkodzone naczynko od razu samoistnie się zamyka, a następnie jest ono wchłaniane przez organizm. Na jego miejscu powstaje malutki strupek, który jednak odpada po kilkunastu dniach. Nie wolno go zdrapywać bo wtedy na jego miejscu może powstać blizna lub przebarwienie. Mimo, że zabieg nie jest bardzo bolesny, przy większych i bardziej rozległych zmianach stosuje się znieczulenie. Temperatura wykorzystywana do tego zabiegu dochodzi do 200 stopni Celcjusza. Zabieg ten jest bardzo skuteczny zwłaszcza do usuwania pajączków na twarzy, dekolcie i szyi. 

Laseroterapia
Zamykanie naczynek laserem sprawdza się zarówno w przypadku pajączków na twarzy jak i na nogach. Zabieg ten polega na naświetlaniu naczynek wiązką energii świetlnej, która pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). Dzięki temu zniszczeniu ulegają wewnętrzne ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie samoczynnie usuwane jest ono z organizmu. Warto pamiętać, że taki zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesiennym. Efekty laseroterapii są świetne. Po zabiegu laserem nie można się opalać, trzeba też nosić rajstopy uciskowe. 

Opinie o klinikach (7)
Magda

28.09.2020

Jedynie laseroterapia w wykonaniu pani dr Pardy przyniosła mi oczekiwany efekt. W każdym innym gabinecie specjaliści nie pomogli mi tak jak pani dr Parda.

Adres IP: ***.***.**.35

Basia

23.09.2020

U mnie zadziałała skleroterapia. Polecam.

Adres IP: ***.**.***.188

Jola

23.09.2020

Laseroterapia daje pożądane efekty, jeżeli chodzi o zamykanie naczynek. U mnie ten zabieg się bardzo sprawdził. Po popękanych naczynkach nie ma już śladu.

Adres IP: ***.**.***.188

~Kacper

17.07.2020

Dobrze że mamy kilka możliwości zabiegu. Każdy może wybrać taki zabieg jaki go interesuje.

Adres IP: **.***.**.111

~Janek

14.07.2020

Ciekawie napisany artykuł.

Adres IP: **.***.**.111

~Ola

10.07.2020

Artykuł interesujący, bardzo treściwy. Ja osobiście poddałam się laseroterapii, zabieg ten okazał się skuteczny, ale przez jakiś czas trzeba uważać i unikać słońca.

Adres IP: **.***.**.111

Julia54

07.04.2020

Metody to jedno a odpowiedni gabinet czy klinika to drugie. Ja w kwestii dbałości o urodę wykonuję wszystkie w Piasecznie i dr Barbary Pardy.

Adres IP: **.***.**.111

Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Timeless Klinika Chirurgii Plastycznej
Gen. Romana Abrahama 18/322, 03-982
Oceń pierwszy
Marketing szeptany medyczny - Argonium Agencja Interaktywna
Goździkowa, 35-604
Oceń pierwszy
Klinika Chirurgii Plastycznej DR N MED. Andrzej Sankowski
.Zgrupowania „Żmija” 12, 01-875
Oceń pierwszy
Klinika Medycyny Estetycznej Dr PARDA
Gruszek i Jabłuszek 7, 05-502 Warszawa
5/5 (30 opinii)
Chirurgia Plastyczna Dr Osuch Clinic
Puławska 488, 02-884
Oceń pierwszy
DERMEDICA - Centrum dermatologiczne
Kazimierzowska 70 / 12, 02-518
5/5 (2 opinie)
Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową
Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa
5/5 (4 opinie)
Chirurgia Plastyczna Aesthetic Med
Niedziałkowskiego 47, 71-403
Oceń pierwszy
Dermea - Dermatologia i medycyna estetyczna
Noakowskiego 16 lok. 31, 00-666
Oceń pierwszy
Dermatolog 24 Warszawa
Ul. Korkowa 31 lok. U6, 04­-502
Oceń pierwszy

Rak tarczycy - przyczyny, diagnostyka i leczenie
Rak tarczycy stanowi ważne zagrożenie dla zdrowia, a jego ...
Rola immunologii w rozwoju i leczeniu nowotworów
Onkologia Warszawa jest dziedziną medycyny zajmującą się...
Rak języka i jamy ustnej - symptomy, leczenie i profilaktyka
Rak języka i jamy ustnej jest poważnym problemem zdrowotny...
Diagnostyka i leczenie nowotworów u seniorów
Starzenie się społeczeństwa jest jednym z najważniejszyc...
Związek pomiędzy wirusami a rozwojem nowotworów
W dzisiejszych czasach onkologia Warszawa, czyli nauka zajmu...
Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym
Cienie pod oczami mogą dotyczyć nawet 1/3 osób w dojrzał...
Związek pomiędzy wirusami a rozwojem nowotworów
W dzisiejszych czasach onkologia Warszawa, czyli nauka zajmu...
Tkanka tłuszczowa - bezpieczny wypełniacz
Gdy mowa o wypełniaczach, to pierwszym preparatem, kt&oacut...
Wpływ środowiska i zanieczyszczenia powietrza na objawy AZS
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest schorzeniem dermatologic...
Botoks, a przedwczesne zmarszczki
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne, któ...