Metody na usuwanie naczynek (pajączków)

Metody na usuwanie naczynek (pajączków)

Pękające naczynka tzw. pajączki to przyczyna kompleksów wielu kobiet. Pojawiają się one głównie na twarzy i na nogach. Te drugie nie są tylko problemem estetycznym, ale także sygnalizują niewydolność żył. Z kolei popękane naczynka na twarzy mogą być oznaką trądziku różowatego lub alergii. Nie należy więc lekceważyć tego problemu, ale jeśli się pojawi zacząć działać. Wrażliwa cera naczynkowa ma to do siebie, że z roku na rok jej stan się pogarsza. Czerwone lub sine niteczki, które na początku są ledwo dostrzegalne po paru latach stają się bardziej widoczne i zaczynają tworzyć coraz większą siatkę nieestetycznych pajączków. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne, które proponują skuteczne i bezpieczne zabiegi. Jaka jest przyczyna powstawania pajączków? i Jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania pajączków
Jest wiele przyczyn powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych czyli tzw. pajączków. U wielu osób za ich pojawienie się odpowiada genetyka. Oprócz predyspozycji rodzinnych, które odpowiadają za pojawienie się pajączków w ponad 80% przypadków, wpływ na nie mają także zaburzenia hormonalne występujące podczas między innymi zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Kruche naczynia krwionośne, oraz działanie estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych również mają niebagatelny wpływ na pojawienie się tego defektu urody. Jedną z przyczyn jest także nadciśnienie tętnicze i schorzenia przewodu pokarmowego.
Kiedy naczynka pojawiają się na nogach ich przyczyną może być nadwaga, praca na stojąco lub siedzący tryb życia. Nie bez znaczenia jest też częste noszenie wysokich obcasów, gorące kąpiele oraz korzystanie z solarium. Wysoka temperatura bowiem wpływa na to, że naczynka się rozszerzają. Zdarza się także, ze naczynka pękają na skutek długotrwałego stresu oraz nieprawidłowej diety. Zbyt mała ilość owoców i warzyw (skutkująca niedoborem witaminy C), oraz nadmiar gorących i ostrych potraw oraz kawy i alkoholu sprzyja powstawaniu nieestetycznych pajączków.
Wiele osób stara się niwelować pajączki przy pomocy różnego rodzaju maści lub żeli jednak nie jest to skuteczny sposób, aby się ich pozbyć. Nie wiele daje także przyjmowanie leków lub suplementów diety, chociaż ich zadaniem jest wspomaganie prawidłowego funkcjonowania naczynek krwionośnych, poprawa krążenia i wzmacnianie ich nie można spodziewać się zbyt spektakularnych rezultatów. Oczywiście profilaktycznie można stosować różnego rodzaju masaże, rajstopy uciskowe czy okłady. Będzie to swego rodzaju inwestycja w przyszłość ze względu nie tylko na wygląd, ale także na zdrowie. Jeśli jednak na naszej skórze pojawi się taki defekt urody, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, które w skuteczny i bezpieczny sposób pozwolą pozbyć się tego problemu. 

Usuwanie pajączków- zabiegi
Jest wiele różnych zabiegów, dzięki którym można skutecznie pozbyć się pajączków. Do tych najczęściej stosowanych zaliczamy: laseroterapię, skleroterapię oraz elektrokoagulację. Zabiegi na popękane naczynka są skuteczne, jednak nie bez znaczenia jest fakt czy wykonywane są one przez doświadczonego lekarza, a także jakość urządzeń wykorzystywanych do przeprowadzenia tych zabiegów. 

Skleroterapia
Skleroterapia to zabieg, który polega na wstrzyknięciu do rozszerzonego naczynka preparatu, który podrażnia ścianki, a tym samym powoduje powstanie kontrolowanej reakcji zapalnej i obkurczania naczynka. Wszystko to prowadzi do zamknięcia rozszerzonego naczynka. Następnie organizm wchłania takie naczynko. Zabieg ten przeprowadza się na nogach. Jest on mało inwazyjny, ale należy go wykonać w warunkach ambulatoryjnych. Skuteczność jest bardzo duża. Do jednej z zalet tej terapii zalicza się też brak blizn po skleroterapii. 

Elektroagulacja
Elektroagulację stosuje się do zamykania naczynek na twarzy. Polega ona na przyłożeniu do rozszerzonego naczynka elektrody igłowej. Przepływa przez nią prąd o wysokiej częstotliwości. Kiedy igła styka się z tkanką dochodzi do koagulacji czyli ścięcia białka w naczyniu krwionośnym. Uszkodzone naczynko od razu samoistnie się zamyka, a następnie jest ono wchłaniane przez organizm. Na jego miejscu powstaje malutki strupek, który jednak odpada po kilkunastu dniach. Nie wolno go zdrapywać bo wtedy na jego miejscu może powstać blizna lub przebarwienie. Mimo, że zabieg nie jest bardzo bolesny, przy większych i bardziej rozległych zmianach stosuje się znieczulenie. Temperatura wykorzystywana do tego zabiegu dochodzi do 200 stopni Celcjusza. Zabieg ten jest bardzo skuteczny zwłaszcza do usuwania pajączków na twarzy, dekolcie i szyi. 

Laseroterapia
Zamykanie naczynek laserem sprawdza się zarówno w przypadku pajączków na twarzy jak i na nogach. Zabieg ten polega na naświetlaniu naczynek wiązką energii świetlnej, która pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). Dzięki temu zniszczeniu ulegają wewnętrzne ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie samoczynnie usuwane jest ono z organizmu. Warto pamiętać, że taki zabieg najlepiej wykonywać w okresie jesiennym. Efekty laseroterapii są świetne. Po zabiegu laserem nie można się opalać, trzeba też nosić rajstopy uciskowe. 

Opinie o klinikach (7)
Magda
Jedynie laseroterapia w wykonaniu pani dr Pardy przyniosła mi oczekiwany efekt. W każdym innym gabinecie specjaliści nie pomogli mi tak jak pani dr Parda.
Basia
U mnie zadziałała skleroterapia. Polecam.
Jola
Laseroterapia daje pożądane efekty, jeżeli chodzi o zamykanie naczynek. U mnie ten zabieg się bardzo sprawdził. Po popękanych naczynkach nie ma już śladu.
~Kacper
Dobrze że mamy kilka możliwości zabiegu. Każdy może wybrać taki zabieg jaki go interesuje.
~Janek
Ciekawie napisany artykuł.
~Ola
Artykuł interesujący, bardzo treściwy. Ja osobiście poddałam się laseroterapii, zabieg ten okazał się skuteczny, ale przez jakiś czas trzeba uważać i unikać słońca.
Julia54
Metody to jedno a odpowiedni gabinet czy klinika to drugie. Ja w kwestii dbałości o urodę wykonuję wszystkie w Piasecznie i dr Barbary Pardy.
Napisz swoją opinię
Ocena:

Cienie pod oczami mogą dotyczyć nawet 1/3 osób ...
I-PRF jest fibryną bogatopłytkową przeznaczoną...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Stres uznawany jest za czynnik, który prowa...
Drugi podbródek to przyczyna kompleksów wielu os...