"Worki pod oczami", jak się ich pozbyć?

Worki pod oczami mogą stać się przyczyną kompleksów — jest to przypadłość, która spotyka wiele osób. Przez worki pod oczami twarz sprawia wrażenie nadmiernie zmęczonej i nawet prawidłowa pielęgnacja nie jest w stanie poradzić sobie z takim problemem. Worki pod oczami najczęściej pojawiają się na skutek zbyt małej ilości snu, niewłaściwych nawyków żywieniowych, używek, a także stresu. Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami?

Jak powstają worki pod oczami?
Opuchlizna występująca pod oczami często jest problemem dziedziczonym, jednakże w niektórych przypadkach jest ona również konsekwencją prowadzenia siedzącego trybu życia, nadmiernego stresu i ogólnie nieodpowiedniego trybu życia. Jeżeli zaraz po przebudzeniu worki pod oczami są pokaźne, jednakże w ciągu dnia ulegają zmniejszeniu, jest prawdopodobieństwo, że dochodzi w tym miejscu do zastoju limfy. Natomiast jeżeli worki pod oczami nie ulegają zmniejszeniu, ich powodem może być przepuklina tłuszczowa. Warto pamiętać, że przyczyną występowania worków pod oczami są również choroby nerek, choroby serca, a nawet choroby układu krążenia. Najczęściej wraz z workami pod oczami kojarzą nam się również cienie pod oczami, które często mogą pojawiać się dokładnie z tych samych powodów, co worki pod oczami. Co więcej, cienie pod oczami pojawiają się również wraz z upływem lat, gdy skóra ulega wiotczeniu i staje się cienka, co doprowadza do uwidocznienia naczyń krwionośnych, które znajdują się pod powieką.

Chirurgia plastyczna na worki pod oczami
Jeżeli chcesz odświeżyć i jednocześnie odmłodzić okolicę oczu oraz uwydatnić kontury oka klinika medycyny estetycznej oferuje zabieg z zakresu plastyki oka, dzięki któremu będzie możliwe skuteczne usunięcie worków pod oczami. Plastyka powiek dolnych polega na nacięciu skóry powieki dolnej tuż poniżej brzegu rzęs i odseparowanie wiotkiej skóry do dolnego brzegu oczodołu oraz przemieszczenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest zredukowanie worków tłuszczowych pod oczami.

Opinie o klinikach (0)
Napisz swoją opinię
Ocena:

Flebologia to pojęcie, które powstało od grecki...
W lecie nasza skóra jest wystawiana na szko...
Worki pod oczami mogą stać się przyczyną kompl...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Cienie pod oczami mogą dotyczyć nawet 1/3 osób ...
O botoksie słyszeli już chyba niemal wszyscy, na...