Wypełnianie i odmładzanie własnym łuszczem - lipofilling

Wypełnianie i odmładzanie własnym łuszczem - lipofilling

MICRO & NANO FAT - wypełnianie i odmładzanie własnym tłuszczem

MICRO & NANO FAT o jedno z najnowocześniejszych odkryć w medycynie estetycznej. Proces lipofillingu uznany został za bezpieczny i skuteczny sposób wypełniania i odmładzania skóry, zapewniający doskonałe rezultaty. Tłuszcz, który zawiera komórki macierzyste przyczynia się również do odbudowy tkanek. Jak wygląda taki zabieg i czy warto z niego skorzystać? 

Czym jest lipofilling?
W podwarszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda można skorzystać z zabiegu wypełniania i odmładzania własnym tłuszczem. Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod na poprawę wyglądu i rewitalizację skóry. Tkanka tłuszczowa, która pobierana jest bezpośrednio od pacjenta uznawana jest za najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy wypełniacz. Pobiera się ją z depozytów tłuszczowych, najczęściej z obszarów takich jak uda, brzuch czy pośladki, a następnie oczyszcza i wzbogaca o komórki macierzyste. W kolejnym etapie, w sposób podobny jak kwas hialuronowy dokonuje się iniekcji w miejsca, które tego wymagają. W ten sposób można zlikwidować oznaki starzenia, takie jak zmarszczki czy bruzdy. Tłuszcz wypełnia je i spłyca, stymulując dodatkowo komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, które odżywiają skórę i przywracają jej pierwotną elastyczność. Zabieg ma bardzo szerokie zastosowanie. Iniekcja tłuszczu pobudza krążenie, dzięki czemu znika również problem ziemistej cery. Ponadto substancja działa odżywczo i nawilżająco, dzięki czemu skóra w miejscu zabiegu zyskuje lepszą kondycję. Podanie tkanki tłuszczowej nie wywołuje również efektu paraliżu mięśni, dlatego jest ona stosowana także do wolumetrii twarzy, szyi i dłoni. 

Jak wygląda zabieg? 
Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie materiału od pacjenta. Ilość tkanki tłuszczowej, jaka jest pobierana podczas zabiegu to zazwyczaj 20-30 ml. Wykorzystuje się w tym celu specjalną kaniulę opatentowaną przez Dr Goisisa. Jej konstrukcja zapewnia doskonałą ochronę dla komórek tłuszczowych i macierzystych, zabezpieczając je przed uszkodzeniem. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ich pełnej jakości i potencjału regeneracyjnego. Okolica, z której dokonuje się pobrania materiału jest uprzednio znieczulana miejscowo, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort zabiegu. Pobrana tkanka tłuszczowa jest kolejno oczyszczana i filtrowana, w celu zyskania NANO FAT, czyli tłuszczu zmikronizowanego. Następnie dokonuje się jego iniekcji tuż pod powierzchnię skóry. 

Dla kogo polecany jest zabieg? 
Jak możemy przeczytać na stronie Imeso - dystrybutora profesjonalnych urządzeń i preparatów stosowanych w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej, zabieg ten ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim nie jest to zabieg chirurgiczny, dlatego nie wiąże się z dużym ryzykiem powikłań, ani koniecznością rekonwalescencji. Po jego wykonaniu u pacjentów może występować miejscowa opuchlizna i obrzęk tak jak po każdym zastrzyku, jednak objawy te ustępują całkowicie w okresie nie dłuższym niż 7 dni. Aby przyspieszyć regenerację skóry, można zastosować po zabiegu specjalne kosmetyki, dzięki którym skóra goi się szybciej, a efekty utrzymują się dłużej. Rekomendowaną linię kosmetyków po zabiegach z zastosowaniem wypełniaczy posiada w swojej ofercie MesoLogic. Dużą zaletą lipofillingu jest również sam materiał jaki jest stosowany podczas zabiegu. Nie jest to żaden syntetyczny wypełniacz, lecz własna tkanka tłuszczowa pacjenta, która nie posiada żadnych różnic antygenowych i doskonale przyjmuje się w miejscu podania. Zabieg jest więc polecany szczególnie tym osobom, u których występuje reakcja alergiczna na inne wypełniacze. Krótki czas trwania zabiegu oraz szybkie efekty to kolejne plusy tego zabiegu, dlatego lipofilling technologią MICRO & NANO FAT jest zalecany każdemu, kto chce poprawić swoją urodę i odzyskać młody wygląd bez skomplikowanej i inwazyjnej ingerencji chirurgicznej.

Opinie o klinikach (2)
~Zabiegi estetyczne
Coraz częściej spotkać się można z gabinetami wykonującymi w profesjonalny sposób zabiegi kosmetyczne. Nie tylko Panie chcą wyglądać młodo i zredukować drobne niedoskonałości. Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Do podstawowych zabiegów kosmetycznych należą przede wszystkim: korekta ust, ich powiększenie, modelowanie, leczenie przebarwień czy na przykład wstrzykiwanie botoxu. Metody wykonywania zabiegów kosmetycznych są coraz bardziej nowoczesne i naturalne. Wśród ofert znaleźć można wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Dzięki temu metoda ta jest mniej inwazyjna i nie powoduje skutków ubocznych, a reakcje alergiczne występują zdecydowanie rzadziej. Decydując się na zabiegi kosmetyczne warto rozważyć wszystkie "za" i "przeciw". Warto jednak pamiętać, aby wybierać sprawdzone gabinety, które mają wiele pozytywnych opinii.
Urszula
Zabieg przyniósł pożądane efekty. Klinika dr Pardy to bardzo przyjazne miejsce, gdzie czułam się bezpiecznie.
Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

Kliniki medycyny estetycznej - czym się kierować...
Mówi się, że zmarszczki na szyi zdradzaj...
Wampirzy lifting cieszy się coraz większą popul...
Upływający czas widać nie tylko na twarzy i szy...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...
Drugi podbródek to przyczyna kompleks&oacut...