Czy rozwojowi pajączków można zapobiec?

Czy rozwojowi pajączków można zapobiec?

Pajączki na nogach najczęściej są pierwszym objawem rozwijającej się choroby żylnej układu krwionośnego. Venulektazje i teleangiektazje najczęściej pojawiają się na kończynach dolnych na przyśrodkowej partii nóg lub łydek, znacznie rzadziej na twarzy, plecach lub piersiach. Na zmiany w postaci pajączków najczęściej narażone są kobiety. Czy pajączki są źródeł niepokoju, szczególnie jeżeli mamy dodatkowo do czynienia z ociężałością oraz bólami nóg?

Czym są pajączki?
Pajączki http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html powstają, gdy podwyższone ciśnienie żylne z żył położonych głębiej przenosi się do partii powierzchownych. Zmiany w postaci pajączków najczęściej obserwujemy u kobiet, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, u kobiet w ciąży, a także u kobiet w okresie menopauzy, a więc u osób ze zwiększoną ilością estrogenu w organizmie. Pajączki mogą występować pojedynczo lub zbiorowo. Charakteryzują się kolorem sinoniebieskim jeżeli są unaczynieniem żylnym, natomiast kolorem czerwonawym jeżeli są unaczynieniem tętniczym. Tzw. pajączki najczęściej pojawiają się w okolicy kostek, zgięciach kolanowych, na bocznych powierzchniach ud i na podudziach. Pajączki należy skonsultować z lekarzem flebologiem, który wykona bezbolesne badanie USG żył i podejmie odpowiednie działania, które zminimalizują ryzyko dalszego rozwoju pajączków, które nie tylko mogą być defektem kosmetycznym, ale również objawem rozwijającej się niewydolności żylnej.

Jak zapobiegać powstawaniom pajączków?
Istotną kwestią w zwalczaniu pajączków jest eliminacja szkodliwych czynników wpływających na ich powstanie oraz rozwój. Co pomoże nam w zapobieganiu powstawania pajączków? Przede wszystkim powinniśmy unikać dłuższego trwania w pozycji siedzącej lub stojącej, a także zakładania nogi na nogę. Warto również zrezygnować z chodzenia na szpilkach, a także wymienić spodnie, majtki oraz skarpetki na zdecydowanie luźniejsze, aby krew w żyłach mogła swobodnie przepływać. Jeżeli zw względu na styl swojej pracy musisz długotrwale stać lub siedzieć pod koniec dnia odpoczywaj z nogami uniesionymi w górę w celu ułatwienia odpływu krwi. Ważnym elementem jest również wdrożenie odpowiedniej diety https://www.rehavitae.pl/oferta/dietetyka.html , ograniczenie używek oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Opinie o klinikach (0)
Napisz swoją opinię
Ocena:

Podobne kliniki urody Warszawa

W lecie nasza skóra jest wystawiana na szko...
Zabieg blefaroplastyki polega na usunięciu nadmia...
Wenulektazje, czyli pajączki na nogach szczególn...
Pajączki na nogach najczęściej są pierwszym ob...
W dzisiejszych czasach szkolenie środowiska medyc...
Botox na zmarszczki mimiczne twarzy – co warto o...